Technika ochrony roślin - UF 02
Zawieszany opryskiwacz polowy UF 02
Kompaktowy polowy opryskiwacz zawieszany UF 02 jest dostępny ze zbiornikami o pojemności 1600 i 2000 l. Wyróżnia się on wyjątkowo przyjazną dla użytkownika konstrukcją. UF 02 to wyjątkowo wydajna maszyna wyposażona w belkę polową Super-S2 oferowaną w wariantach szerokości roboczej od 15 do 30 m. Po dołożeniu zbiornika przedniego FT pojemność zwiększa się o 1000 l.
• Konstrukcja zapewniająca optymalny udźwig i rozłożenie środka ciężkości
• Wygodny system szybkiego agregatowania i komfortowy zestaw postojowy gwarantują proste łączenie
• Osłonięty SmartCenter i zintegrowany, pyłoszczelny schowek chroniący przed zabrudzeniami
• SmartCenter: Osprzęt obsługowy na miarę – od intuicyjnego pakietu standardowego do pakietu komfortowego z TwinTerminal 3.0
• Wydajny rozwadniacz o wydajności ssania do 150 l/min zapewnia minimalny czas napełniania i jednorodną mieszaninę cieczy roboczej
• Wydajna, samozasysająca, niewymagająca konserwacji pompa tłokowo-membranowa do dużych dawek oprysku nawet przy wysokim ciśnieniu roboczym
• Doskonałe wielosprężynowe zawieszenie zapewnia optymalną stabilność pracy belek polowych
• Systemy obiegu cieczy DUS lub DUS pro do ciągłej cyrkulacji cieczy roboczej.
• Sekcje szerokości co 50 cm dzięki elektrycznemu przełączaniu rozpylaczy AmaSwitch
• Automatyczne programy czyszczenia zapewniają doskonały efekt w każdych warunkach
• Możliwość powiększenia pojemności do 3000 litrów dzięki FlowControl+ i zbiornikowi przedniemu FT – dla uzyskania jeszcze większej wydajności
Pojemne zbiorniki na ciecz roboczą
UF 02 jest dostępny jako UF 1602 o pojemności użytkowej 1600 l oraz jako UF 2002 o pojemności użytkowej 2000 l. Jest on wykonany z polietylenu, posiada bardzo korzystnie umieszczony punkt ciężkości dzięki specjalnemu kształtowi i jest umieszczony w ramie głównej. Zalety tego zbiornika to absolutnie gładkie ściany wewnętrzne i zewnętrzne, zaokrąglony kształt wewnątrz oraz głęboki otwór wylotowy na dnie zbiornika. To umożliwia szybkie i efektywne mycie przy minimalnych ilościach resztek.
Napełnianie może być realizowane poprzez zasysanie albo pod ciśnieniem – w obu przypadkach do dna zbiornika.To zapobiega pienieniu się cieczy użytkowej podczas napełniania.
Montaż z korzystnym położeniem środka ciężkości
Z uwagi na dużą pojemność zbiornika UF 02 ważne jest połączenie maszyny z ciągnikiem jak najbliżej środka ciężkości. Aby to zagwarantować UF 02 posiada dwa położenia dolnych punktów zawieszenia.
Blaszane prowadnice przed ramą pomagają przy sprzęganiu dźwigni dolnych do trzpieni z nakręconymi kulami kat. 3. Wymiary sprzęgu odpowiadają kat. 2 i kat. 3. Rozmiar trzpienia dźwigni górnej odpowiada kat. 3.
Wydajna i niezawodna technika pomp
UF 02 można wyposażyć w jedną pompę o wydajności do wyboru 200 l/min, 250 l/min lub 300 l/min. Podczas napełniania zbiornika cieczy roboczej dostępna jest pełna moc pompy przy znamionowej prędkości obrotowej silnika. Jednocześnie rozwadniacz może być odsysany przez injektor lub można zwiększyć całkowitą wydajność napełniania do 450 l/min.
Zalety pompy tłokowo-membranowej:
• Łatwa obsługa dzięki samozasysaniu na początku procesu napełniania
• Bardzo wysoka ciągła wydajność przy ciśnieniu systemowym do 10 barów
• Bezpieczna praca na sucho i bezproblemowa praca podczas aplikacji płynnych nawozów
• Długa żywotność.
Bezstopniowe, hydrauliczne mieszadło główne
Wydajność hydraulicznego mieszadła redukowana jest bezstopniowo tak, aby zapobiec powstawaniu piany ze środków ochrony roślin lub ułatwić wykorzystanie resztek cieczy roboczej.
Stan napełnienia można odczytać zarówno przez wskaźnik, jak i terminal obsługowy. Do mycia zbiornika cieczy roboczej służą wydajne dysze obrotowe. Krótkie odległości i możliwie małe przekroje zapewniają małe ilości resztek.
Stan napełnienia można odczytać zarówno przez wskaźnik, jak i terminal obsługowy. Do mycia zbiornika cieczy roboczej służą wydajne dysze obrotowe. Krótkie odległości i możliwie małe przekroje zapewniają małe ilości resztek.
1) Mieszadło główne
2) Wskaźnik poziomu napełnienia
3) Wydajne dysze obrotowe
Centralna obsługa – za pomocą SmartCenter
Pola obsługowego SmartCenter, wszystkie istotne elementy obsługowe i rozwadniacz, chronione są przed zabrudzeniem i wodą. Po wewnętrznej stronie osłony znajdują się uchwyty na rękawice i naczynie pomiarowe. Osłona odchyla się w stronę belki polowej, w pozycji otwarcia chroni ona operatora przed kontaktem z belką i jednocześnie stwarza dużo miejsca do prac po stronie ciągnika. W pakiecie stand. i pakiecie komf. oferujemy 2 szczególnie wygodne rozwiązania do obsługi UF 02.
Zalety:
• Centralne rozmieszczenie wszystkich najważniejszych elementów obsługowych, z perfekcyjnym dostępem
• Panel obsługowy chroniony przed brudem i wodą
• Schowek o poj. 30 l na osobistą odzież ochronną, chroniony przed pyłem i wodą
• Wbudowany zbiornik do mycia rąk o poj. 20 l
Przemyślane – do ostatniego detalu
Zbiornik na wodę do mycia rąk o poj. 20 l umiejscowiony jest nad rozwadniaczem i zintegrowany z całością maszyny. Woda do mycia jest zbierana bezpośrednio przez rozwadniacz i przepompowywana do zbiornika głównego. Dodatkowo pod zbiornikiem znajduje się łatwo dostępny pojemnik z mydłem. UF 02 standardowo wyposażono w schowek o pojemności 30 l, zabezpieczony przed pyłem i wodą, przeznaczony do wyposażenia BHP.
7-drożny zawór ciśnieniowy
UF 02 wyposażony jest w 7-drożny zawór ciśnieniowy. Zamiast tradycyjnych zaworów ciśnieniowych, AMAZONE stosuje własne opracowane rozdzielacze zaworowe. Odpowiednie drogi cieczy są bezpiecznie otwierane lub zamykane tylko poprzez opuszczanie lub podnoszenie dźwigni zaworu ciśnieniowego.
SmartCenter z pakietem standardowym
Pakiet standardowy wykorzystywany jest do obsługi UF 02 głównie za pomocą zaworu ssącego i ciśnieniowego. Przez zawór ssący określa się, skąd ma zasysać pompa, a przez zawór ciśnieniowy dokąd pompa ma tłoczyć ciecz roboczą. Pracę ułatwia 7-drożny zawór ciśnieniowy opracowany przez AMAZONE.
SmartCenter z pakietem Comfort
Pakiet komfortowy zawiera również standardowo TwinTerminal 3.0. Dodatkowo możliwe jest automatyczne zatrzymanie napełniania w przypadku napełniania poprzez ssanie.
Opcjonalnie oferowane jest również automatyczne zatrzymanie napełniania ciśnieniowego. Podczas aplikacji, intensywność mieszania jest automatycznie regulowana w zależności od stanu napełnienia zbiornika głównego. Wraz z obniżaniem się poziomu cieczy w zbiorniku automatycznie zmniejsza się wydajność mieszania, aż do całkowitego wyłączenia.
Dzięki temu mieszanie małych ilości cieczy nie powoduje spieniania. Automatyczna regulacja pracy mieszadła oferuje również autodynamiczną jego regulację. Oznacza to, że jeżeli potrzebna jest większa dawka oprysku na belce polowej, to mieszadło dodatkowe zostanie zamknięte. Gdy rozpylacze zostaną ponownie zamknięte na poprzeczniaku, mieszadło automatycznie się otwiera.
Po pracy Comfort-Paket umożliwia automatyczne mycie wnętrza zbiornika, obsługiwane w pełni z kabiny ciągnika.
Inne funkcje takie jak mycie belki polowej, intensywne mycie zbiornika albo zdefiniowane rozcieńczenie do mającego nastąpić później dotankowania na polu, również zawiera Comfort-Paket.
Rozwadniacz
Rozwadniacz o pojemności 60 l umieszczono bezpośrednio pod osprzętem obsługowym. Niespotykana wydajność zasysania 150 l/min zapewnia szybkie, całkowicie bezusterkowe napełnianie, jak i precyzyjne opróżnianie.
Aby skutecznie rozpuścić preparaty w postaci proszku czy granulatu, w pobliżu otworu odpływowego znajduje się dodatkowa dysza mieszająca, która eliminuje zapychanie się odpływu. Ta dodatkowa dysza jest regulowana bezstopniowo i można ją używać jednocześnie z wysokowydajnym przewodem pierścieniowym o bezstopniowej regulacji jego wydajności.
Woda do spłukiwania może być doprowadzana do rozwadniacza za pośrednictwem regulowanego bezstopniowo zaworu 3-drożnego!
Dyszę do mycia kanistrów aktywuje się poprzez szybkie wciśnięcie kanistra lub miarki. U góry dyszy do mycia opakowań znajduje się dodatkowo mały zaczep, który po jego aktywacji przez naciśnięcie pozwala efektywnie myć szyjki opakowań po środkach.
Detale, takie jak uchwyt na naczynie pomiarowe czy możliwość przytwierdzenia kanistra po wewnętrznej stronie pyło- i wodoszczelnej pokrywy w celu dokładnego opróżnienia całej zawartości, decydują o wyjątkowo wysokim komforcie pracy. Gdy rozwadniacz jest zamknięty, można umyć jego wnętrze wykorzystując dysze do mycia opakowań. Po prawej stronie rozwadniacza znajduje się seryjny pistolet.
Precyzyjne rozwadnianie
Zalety:
• Bardzo szybkie i bez zakłóceń napełnianie
• Wydajnością ssania 150 l/min
• Napełnianie zbiornika czystej wody podczas napełniania zbiornika cieczy roboczej na zasadzie ssania i pod ciśnieniem
• Dzięki dodatkowej dyszy mieszającej niezawodne płukanie, także środków w postaci proszku i granulatu
• W rozwadniaczu praktyczny składany uchwyt na naczynie pomiarowe.
Belka polowa AMAZONE o budowie lotniczej
Belki polowe AMAZONE są dzięki specjalnej budowie profilowej superstabilne i równocześnie superlekkie. Ułożone w profilach belki polowej korpusy rozpylaczy ze zintegrowanymi membranowymi zaworami zwrotnymi doskonale eliminują kroplenie z rozpylaczy. Samoczynnie ustawiające się nakrętki, gwarantują szybką i łatwą wymianę rozpylaczy.
Do każdego zabiegu są odpowiednie rozpylacze, np. do optymalnego pokrycia, antyznoszeniowe lub do aplikacji płynnych nawozów.
Amortyzowane 3-stopniowo zawieszenie do najtrudniejszych warunków pracy
Wszystkie belki polowe AMAZONE są seryjnie wyposażone
• w pakiet sprężyn i amortyzacji do tłumienia pionowych ruchów wahań,
• sprężynowe elementy amortyzujące do tłumienia ruchów poziomych
• elementy sprężynowe do tłumienia wstrząsów zawieszenia całej belki polowej.
Dzięki oferowanym w wyposażeniu seryjnym komponentom, takim jak hydrauliczna regulacja wysokości i płoza odbojowa, możliwy jest precyzyjny rozdział wzdłużny i poprzeczny cieczy roboczej.
Perfekcyjna konstrukcja wysięgnika
Przy stromych zboczach oraz dużych szerokościach roboczych sensowna jest hydrauliczna zmiana nachylenia. Szybkie i precyzyjne pochylenie belki polowej i powrót do pozycji wyjściowej wykonuje się wykorzystując dźwignie hydrauliki ciągnika lub poprzez funkcje elektrohydrauliczne terminala ISOBUS.
Belki polowe AMAZONE serii Super-S posiadają homologację JKI. Tym samym opryskiwacze polowe odpowiadają najwyższym europejskim standardom obowiązującym w tego typu maszynach.
Więcej niż tylko silny rdzeń: Profil ze stali o najwyższej stabilności
To co odbierze się masie belki polowej, odzwierciedla się później w wydajności. Lekka inteligentna budowa oznacza zastosowanie odpowiedniego materiału tam, gdzie jest to sensowne: np. aluminiowe segmenty zewnętrzne dla redukcji masy w belce Super-S2, ale nie w segmentach wewnętrznych. Tu zastosowano stal o wysokiej sztywności aby belka podczas pracy była stabilna, co pozwala uniknąć błędów w aplikacji cieczy roboczej wynikających z niekontrolowanych ruchów belki.
Porównajmy sami!
Belka polowa AMAZONE – idea zamieniona w rzeczywistość Zwartość jest atutem!
Poprzez niską pozycję punktu ciężkości oraz lekką i stabilną konstrukcję, maszynę podnosi się bardzo łatwo. Odciążenie przedniej osi jest mniejsze, niż u wielu konkurentów.
Bezpieczna jazda!
Widoczność w ruchu drogowym jest wzorowa. Tam, gdzie przejedzie ciągnik, tam zmieści się również belka polowa. Bez wystających części, bez uszkodzeń belki polowej, małe wymiary transportowe.
Wszystko siedzi!
Belka polowa jest mocno osadzona na hakach transportowych. Bez trzepotania! Bez podatnych na ścieranie miejsc osadzenia. Szybka jazda to żaden problem.
Czysta praca!
Z belki polowej nic nie kapie na ciągnik ani na centrum obsługowe a belka polowa nie ma żadnego kontaktu z kabiną ciągnika.
Bezobsługowa i trwała
Długoletnie doświadczenie w budowie belek polowych bardzo się opłaca: Stożkowy sworzeń przegubu to inteligentne centrum przemyślanej filozofii belki polowej! Belka polowa spoczywa bez luzów na stożkowych sworzniach i także po wielu latach zapewnia użytkownikowi optymalne funkcjonowanie.
Zastosowanie w standardzie stali nierdzewnej, malowania zanurzeniowego na zasadzie różnicy potencjału tak samo jak w przemyśle samochodowym, jak również odpowiedni dobór tworzyw sztucznych i aluminium stanowi gwarancję długiej żywotności.
Tylko w AMAZONE: Wszystkie śrubunki hydrauliki są zawsze wykonane ze stali o najwyższej jakości!
Belka polowa Super-S2 15 – 16 – 18 – 20 – 21 – 24 – 27 – 28 – 30 metrów
Bardzo mała szerokość ciągnika, tylko 2,40 m. Belka polowa Super-S2 automatycznie składana i rozkładana siłownikami hydraulicznymi. W pozycji transportowej, belka polowa umieszczona jest bardzo kompaktowo za maszyną podstawową z zachowaniem szerokości roboczej tylko 2,40 m.
• Wysokość transportowa wynosi ok. 2,90 m.
Dzięki zawieszeniu z 3-stopniowym tłumieniem, hydraulicznej regulacji wysokości oraz elastycznym odbojnikom, belka polowa Super-S2 jest pewnie prowadzona na odpowiedniej wysokości nad opryskiwaną powierzchnią.
Armatura sekcyjna, zdalnie sterowana TG
Do obsługi w standardzie ISOBUS i AmaSpray+ dostępna jest armatura sekcyjna TG. Sekcje szerokości są szybko i bez kroplenia włączane zaworami z silnikami elektrycznymi z odciążaniem ciśnienia. Wielkość dawki jest w każdej sytuacji dokładnie i szybko sterowana przez komputer. Układ wyrównywania ciśnienia nie jest przy takiej technologii konieczny.
Mniejsze znoszenie także przy silnym wietrze
Wspomagane pneumatycznie rozpylacze inżektorowe pozwalają aplikować środki ochrony roślin z bardzo niewielkim znoszeniem. Są uniwersalnie stosowane we wszystkich kulturach i dawkach. Ze względu na grubokropliste aplikowanie cieczy, można używać tych rozpylaczy także przy silnym wietrze. AMAZONE oferuje szeroką gamę rozpylaczy takich marek jak agrotop, Lechler i TeeJet.
Jedno- i wielostopniowe korpusy rozpylaczy
Ułożone w profilach belki polowej korpusy rozpylaczy ze zintegrowanymi membranowymi zaworami zwrotnymi doskonale eliminują kroplenie z rozpylaczy. Samoczynnie ustawiające się nakrętki, gwarantują szybką i łatwą wymianę rozpylaczy. Korpusy 3 lub 4 rozpylaczowe są korzystne przy częstej zmianie rozpylaczy wynikającej z różnorakiego zastosowania i zróżnicowanych uprawach. Rury ochronne rozpylaczy na zewnętrznych segmentach belki lub – na życzenie – całej belki polowej, osłaniają długie rozpylacze inżektorowe i wielostopniowe korpusy rozpylaczy.
Rozpylacze inżektorowe (ID, TTI) mają relatywnie duże spektrum kropli i właśnie dlatego mogą być stosowane bardzo uniwersalnie. Możliwy jest zakres ciśnienia od 2 do 8 bar.
Gdy najważniejszym czynnikiem aplikacji jest jakość pokrycia, zaleca się stosowanie standardowych lub drobnokroplistych rozpylaczy antyznoszeniowych, jak XR lub AD. Ze względu na skłonność do znoszenia przy ciśnieniu powyżej 3 bar, należy tu postępować wyjątkowo ostrożnie.
Dobrym kompromisem są nowoczesne kompaktowe rozpylacze antyznoszeniowe ID-K albo Airmix: Mają niewielkie skłonności znoszeniowe i spektrum niezbyt dużych kropli pozwalające na pracę z ciśnieniem 2 do 4 bar.
Gdy chodzi o szczególną jakość pokrycia, interesującą alternatywą są rozpylacze o podwójnym, płaskim strumieniu: rozpylacze AVI Twin z agrotop mają podwójny, płaski strumień o niezbyt drobnych kroplach.
Przy prędkościach > 10 km/h interesującym trendem praktyki jest rozpylacz TD-HiSpeed z asymetrycznym kątem oprysku.
ISOBUS – obsługa maszyny w epoce cyfrowej
Jeden język, wiele zalet!
W każdej maszynie w standardzie ISOBUS, AMAZONE oferuje najnowocześniejszą technikę cyfrowej przyszłości z niemal nieograniczonymi możliwościami. Stopień wykorzystywania potencjałów zależy wyłącznie od użytkownika. Bez względu na to, czy do tego celu używa się terminalu obsługowego AMAZONE, czy bezpośrednio dostępnego terminalu ISOBUS ciągnika. ISOBUS jest światowym standardem komunikacji pomiędzy terminalem obsługowym, ciągnikami i osprzętem z jednej strony, a rolniczym oprogramowaniem biurowym z drugiej.
Obsługa za pomocą najrozmaitszych terminali ISOBUS
Oznacza to, że wszystkimi urządzeniami w standardzie ISOBUS można sterować za pomocą jednego terminala. Wystarczy połączyć maszynę z odpowiednim terminalem ISOBUS, a na monitorze kabiny ciągnika pojawi się znany interfejs użytkownika.
Zalety ISOBUS:
• Światowa standaryzacja zapewnia jednolite interfejsy i formaty danych, dzięki czemu zapewniona jest również kompatybilność z producentami zewnętrznymi
• Plug and Play między maszyną, ciągnikiem i innymi urządzeniami ISOBUS.
AMAZONE – więcej niż tylko ISOBUS: Lepsza kontrola, większa wydajność! Precision Farming 4.0
Nasze kompetencje w dziedzinie elektroniki: Aby zwiększyć komfort obsługi, maszyny i terminale obsługowe AMAZONE oferują szereg funkcji wykraczających poza standard ISOBUS.
Zalety More Than ISOBUS:
• Najwyższa kompatybilność i niezawodność działania urządzeń ISOBUS
• Brak dodatkowych modułów po stronie maszyny. Wszystkie maszyny ISOBUS marki AMAZONE są standardowo wyposażone w niezbędne funkcje ISOBUS.
• Wyświetlacz MiniView ze wszystkimi terminalami AMAZONE i innymi terminalami ISOBUS. Spójrzmy na przykład na dane maszyny w widoku GPS.
• Możliwość połączenia terminala ciągnika lub rozwiązania opartego na 2 terminalach, w którym można oddzielić funkcje ciągnika i urządzenia zawieszanego.
• Wyjątkowa koncepcja obsługi. Dowolnie konfigurowane wyświetlacze i indywidualne interfejsy użytkownika w terminalu obsługowym
• Możliwość do 3 profili użytkowników. Dla każdego kierowcy lub zastosowania należy utworzyć własny profil użytkownika!
• Dowolnie konfigurowane przebiegi maszyn, jak np. składanie belek polowych opryskiwacza polowego AMAZONE
• Inteligentna ocena funkcji ECU ciągnika. Automatyczne sekwencje ruchów w zależności od ciągnika ISOBUS, takie jak na przykład automatyczne włączanie oświetlenia roboczego lub blokowanie osi kierującej podczas cofania.
• Zintegrowany rejestrator danych TaskControl. Zasadniczo możliwe jest każde rozwiązanie telemetryczne ISOBUS (np. rozwiązanie telemetryczne TONI firmy CLAAS).
• Dowolnie konfigurowane sekcje szerokości
Prostota i wygoda
Szczególnie w użytkowaniu, czy to z terminalem obsługowym AMAZONE, czy też z terminalem ciągnika, można poczuć, jak bardzo praktyczne jest każde tworzone oprogramowanie maszyny. Na przykład proste i wyraźne oddzielenie menu pola od menu ustawień zapewnia bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Czytelne symbole obsługi zapewniają jej przejrzystość i bezpieczeństwo.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii technika ochrony roślin AMAZONE