Amazone technika nawożenia - ZG-TS
Rozsiewacz zaczepiany ZG-TS
Pracując rozsiewaczem zawieszanym ZG-TS 01 o pojemności zbiornika 7500 l lub 10 000 l można osiągnąć przy szerokościach roboczych do 54 m i prędkościach roboczych do 30 km/h jeszcze lepszą wydajność powierzchniową. Zintegrowany system rozsiewu granicznego AutoTS i automatyczne włączanie sekcji szerokości GPS-Switch z maks. 128 sekcjami szerokości umożliwia uzyskiwanie bardzo precyzyjnych wyników rozsiewu.
System ważenia online ProfisPro zapewnia nieustanne dostosowywanie ilości rozsiewu, natomiast celem monitorowania obrazu rozsiewu ArgusTwin jest perfekcyjny rozdział poprzeczny także przy zmieniających się nawozach lub niekorzystnych warunkach pogodowych.
• Precyzyjne obrazy rozsiewu na szerokości roboczej do 54 m z maks. 128 sekcjami szerokości
• Maksymalna wydajność powierzchniowa przy ilości rozsiewu 650 kg/min i prędkościach roboczych do 30 km/h
• System ważenia online ProfisPro – nieustannie kontrolowane dostosowanie ilości rozsiewu
• Zarządzanie napełnianiem, z wskaźnikami poziomu napełnienia na zewnątrz, zapewnia szybki i dokładny załadunek przez tylko jedną osobę
• Automatyczne sprawdzanie i dostosowywanie rozdziału poprzecznego za pomocą systemu monitorowania obrazu rozsiewu ArgusTwin.
• Prosta zmiana z kabiny pomiędzy rozsiewem krawędziowym, granicznym i rozsiewem przy rowach dzięki obustronnie zintegrowanemu systemowi rozsiewu granicznego AutoTS
• Stabilność kierunkowa rozsiewacza za pomocą osi skrętnej z 28° kątem skrętu
• Wyposażenie spełniające wszystkie wymagania: oświetlenie obrazu rozsiewu, tarcz rozsiewających, mieszadła i wnętrza zbiornika, mobilne lub cyfrowe stanowisko testowe, systemy kamer, ...
Niezmiennie wielki ZG-TS – Większa wydajność. Większa precyzja. Maksymalna skuteczność.
Dzięki pojemności zbiornika 7500 l i 10 000 l typy produktu ZG-TS są wyjątkowo wydajne i idealne do dużych struktur i gospodarstw przykładających szczególną wagę do wysokiej precyzji. Ich rozmiar pozwala oszczędzać cenny czas przejazdów i ładowania
Dzięki dużemu otworowi zbiornika załadunek może odbywać się także bardzo wygodnie za pomocą ładowarki lub z silosu. Wyśrodkowany pas nośny zapewnia optymalny przepływ materiału. Niewymagający konserwacji pas nośny ze stałym środkowym położeniem także przy nierównomiernym obciążeniu, jest oczywiście sterowany automatycznie.
Zalety podstawowej zabudowy:
• niski środek ciężkości zbiornika
• niska wysokość napełniania
• duży otwór napełniania
• gumowy pas nośny o niskim zużyciu
• automatyczne sterowanie pasa nośnego
Doskonały spływ nawozu dzięki kształtowi
Dzięki wyrafinowanemu kształtowi zbiornika ZG-TS powstaje optymalny środek ciężkości, który w praktyczny sposób przeciwdziała negatywnym obciążeniom. Strome ściany bez narożników i krawędzi gwarantują optymalny spływ, nawet na zboczach. W ten sposób znacznie ułatwiony jest także proces czyszczenia. Pole ruchu dla osi skrętnej z kątem skrętu do 28°.
Zalety wzornictwa zbiornika:
• optymalny przepływ materiału, także na pagórkowatym obszarze
• prosty proces czyszczenia
• wystarczające pole manewru dla osi skrętnych
• optymalne położenie środka ciężkości w celu uniknięcia ujemnych obciążeń
• duży prześwit
Unikatowa technologia ważenia – ProfisPro
Perfekcyjny system ważenia ProfisPro jest nowym systemem ważenia AMAZONE, łączącym maksymalny komfort z optymalnymi wynikami pracy. Oprócz kluczowej funkcji, ważenia online w celu regulacji ilości rozsiewu, wielokrotnie wykorzystywane są sygnały ważenia.
Inteligentna technologia
W nowym zintegrowanym systemie ważenia zbiornik ze swoją ramą jest połączony za pomocą czterech czujników wagowych z oddzielną ramą układu jezdnego. W związku z tym nie istnieje już punkt wagowy, na który wpływają siły pociągowe ciągnika. Wynikiem jest precyzyjne ważenie online o wysokiej częstotliwości!
Kalibracja online
Sygnał ważenia służy do kalibracji online i umożliwia tym samym automatyczną regulację żądanych ilości rozsiewu za pomocą zasuw dozujących.
Zalety kalibracji online:
• wprowadzenie ilości rozsiewu i rozpoczęcie pracy
• niezawodne wartości pomiarowe
• automatyczna regulacja zasuw dozujących
Inteligentne zarządzanie napełnianiem
ProfisPro jest wyjątkowo przydatny dzięki inteligentnemu zarządzaniu napełnianiem . Bez stosowania zewnętrznej wagi system podaje w każdej chwili precyzyjne informacje na temat stanu załadunku i zapobiega w ten sposób przeładowaniom i pustym przebiegom. ProfisPro wyznacza nowe standardy także jako pomoc przy napełnianiu lub dzięki ciągłemu pomiarowi ilości pozostającej w zbiorniku.
Zalety zarządzania napełnianiem:
• niezawodna pomoc przy napełnianiu
• niezawodne pomiary ilości także bez stosowania zewnętrznej wagi
• uniknięcie niepotrzebnych pustych przebiegów i resztek
Optymalny podział ładunku
Dzięki pomiarowi w czasie rzeczywistym za pomocą systemu ważenia ProfisPro można optymalnie wykorzystać obciążenia i naciski na oś już podczas załadunku. Już podczas załadunku wyświetla się praktyczna informacja, które obciążenia spoczywają na osi i na zaczepie.
Pomoc przy napełnianiu
Użytkownikom przypadnie do gustu przede wszystkim pomoc przy napełnianiu, którą oferuje oświetlenie robocze i system ważenia ProfisPro. Miganie lub świecenie ciągłe się oświetlenia roboczego sygnalizuje stan napełnienia już podczas procesu napełniania. Niepotrzebna jest druga osoba do pomocy ani kilkakrotne schodzenie w celu kontroli.
1) Napełnianie przez jedną osobę, niezwykle proste!
2) Świecenie się oświetlenia roboczego światłem ciągłym oznacza, że osiągnięto ilość żądaną
Automatyczna regulacja siły hamowania w zależności od obciążenia
Sygnał nowego systemu ważenia online stosuje się także do określania zależnej od obciążenia siły hamowania. Za pomocą niezawodnych wyników pomiarów opracowywanych przez ProfisPro można określić optymalną siłę hamowania dla wszystkich obszarów obciążenia, co z kolei umożliwia bardzo precyzyjne dostosowanie siły hamowania.
Zalety regulacji siły hamowania w zależności od obciążenia:
• wygoda i bezpieczeństwo podczas jazdy po drogach
• maksymalne bezpieczeństwo na poprzeczniakach i zboczach
Duży komfort – ochrona upraw
• Dokładne kopiowanie przy rozstawie od 1,80 do 2,25 m
• Większy komfort jazdy dzięki amortyzowanym zaczepom z regulacją wysokości
• Stabilna i solidna technika podwozia, zaprojektowana do prędkości do 60 km/h
• Automatyczna regulacja siły hamowania
• Ogumienie wielkowymiarowe zmniejsza nacisk na glebę i umożliwia zastosowanie także w najtrudniejszych warunkach
• Możliwa średnica kół do 2,05 m
Przemyślana technika układu rozsiewu – Hydrauliczny napęd tarcz rozsiewających
Dzięki hydraulicznemu napędowi tarcz rozsiewających można pracować niezależnie od prędkości obrotowej silnika ciągnika i z różnymi prędkościami obrotowymi tarcz rozsiewających. W ten sposób oszczędzane jest paliwo, a rozsiewanie może być wyjątkowo komfortowe i precyzyjne. Przy rozsiewie granicznym rozsiewacz pracuje również z różnymi prędkościami obrotowymi tarcz rozsiewających, dzięki czemu można uzyskać możliwie najlepszy rozdział poprzeczny zarówno w strefie nakładania się nawozu, jak i na granicy pola.
W zależności od terminala obsługowego można obsługiwać za pomocą napędu hydraulicznego do 128 sekcji szerokości.
Napęd hybrydowy – napęd z systemem Load-Sensing
W wersji Tronic układ rozsiewu napędzany jest przez wałek odbioru mocy. Rozsiewacz jest standardowo chroniony przed przeciążeniami przez wał przegubowy ze sprzęgłem ciernym.
Rozsiewacze z napędem hybrydowym są w pełni sterowane za pomocą systemu Load-Sensing ciągnika. W przypadku ciągników o wystarczającym wydatku oleju, kabel połączeniowy ISOBUS, jak również system Load-Sensing są wystarczające, aby w pełni funkcjonalnie obsługiwać rozsiewacz.
Napęd hybrydowy – maksymalna wydajność także z małymi ciągnikami
W rozsiewaczach z napędem hybrydowym około dwie trzecie oleju pochodzi z systemu Load-Sensing ciągnika, a jedna trzecia jest ponownie wykorzystywana z przewodu powrotnego za pomocą dodatkowej pompy. Zamontowana na rozsiewaczu pompa hydrauliczna jest napędzana bezpośrednio za pomocą wału odbioru mocy ciągnika. Ten system hybrydowy umożliwia zastosowanie mniejszych ciągników i jest znacznie korzystniejszy niż klasyczne systemy hydrauliki pokładowej maszyny.
Soft Ballistic System pro
Aby nawóz mineralny został podany roślinom precyzyjnie i dokładnie na całej szerokości roboczej, musi być traktowany wyjątkowo łagodnie. Nawóz, który uszkodzony jest już w rozsiewaczu, nie może zostać precyzyjnie rozsiany.
AMAZONE Soft Ballistic System pro jest już standardowo zintegrowany jako „pakiet bezpieczeństwa”. Mieszadła, elementy dozujące i tarcze rozsiewające są wzajemnie optymalnie dopasowane. Chroni to nawóz i zabezpiecza plony.
1. Delikatne prowadzenie Napędzane elektrycznie, gwiazdowe mieszadła w umieszczone w dnach lejków zapewniają równy spływ nawozu do tarcz rozsiewających. Wolno obracające się segmenty mieszadeł w kształcie gwiazd podają nawóz do otworów wylotowych. Mieszadło zmienia położenie wraz z system dozowania nawozu i dzięki temu zawsze znajduje się nad otworem wylotowym. Mieszadło wyłącza się automatycznie po zamknięciu zasuwy dozującej. Mechanizm rozsiewający z systemem dozowania, szczotką i tarczą rozsiewającą.
2. Delikatne podawanie Regulowanym system dozowania zmienia się odległość oraz kierunek wyrzutu. Zmiana liczby obrotów pozwala indywidualnie ustawić szerokość roboczą. Nawóz podawany jest centralnie na tarcze przy niewielkiej prędkości obwodowej, dzięki czemu jest tylko w bardzo nieznacznym stopniu rozdrabniany. Koncentryczny system dozowania–przestawiania sprawia, że nawóz traktowany jest niezwykle delikatnie.
3. Delikatne przyspieszenie Przy standardowej liczbie obrotów tarcz rozsiewających od 600 obr/min do 900 obr/min, AMAZONE Soft Ballistic System pro delikatnie przyspiesza ruch nawozu. Nawet nawozy łatwo kruszące się zachowują swoje właściwości fizyczne i tworzą czysty obraz rozsiewu.
4. Delikatny wyrzut AMAZONE Soft Ballistic System pro sprawia, że do nawozu doprowadzane jest tylko tyle energii, ile potrzeba do zachowania optymalnego toru lotu i precyzyjnego obrazu rozsiewu. Łopatki rozsiewające są przy tym ustawione optymalnie - do tyłu w stosunku do obrotu tarczy.
Mechanizm rozsiewający TS - Perfekcja w każdym komponencie – jak w zegarku
1) elektryczny napęd mieszadła
2) elektryczny silnik przestawiania systemu dozowania
3) elektryczny silnik regulacyjny dawki rozsiewu
4) łopatka bazowa
5) łopatka rozsiewu granicznego
6) łopatka rozsiewu normalnego
7) przekładnia AutoTS
8) elektryczny silnik AutoTS włącznie
z kontrolą funkcji
Właściwości mechanizmu rozsiewającego TS
• Duża odległość wyrzutu, podwójne pokrycie jeszcze przy 36 m
• Zintegrowany system rozsiewu granicznego
• Wysokie dawki aplikacji (aż do 10,8 kg/sek. wzgl. 650 kg/min.)
Mieszadło – delikatne i ostrożne
Podstawową funkcją mieszadła jest aktywne kierowanie przepływem nawozu do otworu wylotowego, aby można było rozsiewać stałą ilość nawozu. Mieszadło gwiazdowe, które jest umiejscowione blisko dna zbiornika, nawet przy małych ilościach rozsiewu, aktywnie rozbija grudki nawozu przedostające się przez sito. Jeśli w końcówce zbiornika znajdują się ciała obce, a mieszadło będzie narażone na przeciążenie, silnik elektryczny w połączeniu z odpowiednią zasuwą automatycznie zmieni kierunek i samoczynnie wyeliminuje usterkę.
erfekcyjne współdziałanie mieszadła i zasuwy jest widoczne na poprzeczniakach lub przy rozsiewie klinów pola. Gdy tylko otwór dozowania zostanie całkowicie zamknięty, umieszczone nad nim mieszadło zatrzymuje się automatycznie. W ten sposób można zaoszczędzić cenny nawóz, nie mieląc go.
Zalety elektrycznego mieszadła
• dwa powoli pracujące mieszadła z liczbą obrotów 60 obr/min, chroniące nawóz
• automatyczne wyłączanie, gdy zamknięta jest zasuwa dozująca, także jednostronnie i wzajemnie niezależnie
• automatyczna zmiana kierunku obrotów przy zablokowaniu przez ciało obce
• aktywne doprowadzenie strumienia nawozu do otworu wylotowego
Koncentryczne przestawianie systemu dozowania
System dozowania delikatnie podaje nawóz bardzo blisko środka tarczy rozsiewającej. Takie miejsce podawania oraz niskie prędkości obwodowe powodują, że ziarna nawozu są traktowane bardzo łagodnie. Aby dostosować układ rozsiewu do różnych szerokości roboczych i typów nawozu, system dozowania jest obracany mechanicznie lub elektrycznie wokół środka tarcz (koncentrycznie). Odstęp między punktem podawania nawozu a środkiem tarczy rozsiewającej zawsze pozostaje taki sam.
Obrotowy system dozowania oferuje użytkownikowi duży zakres możliwych szerokości roboczych. Trzema zestawami łopatek rozsiewających uzyskuje się zakres szerokości roboczych od 15 m do 54 m.
Elektryczne silniki - Bardzo szybko i precyzyjnie!
Rozsiewacz, który dzięki maksymalnym ilościom rozsiewu i prędkościom roboczym osiąga nowe wymiary w zakresie wydajności powierzchniowej, a jednocześnie ma pracować niezwykle precyzyjnie, wymaga niezwykle szybkich i precyzyjnych silników. Silniki gwarantują spełnienie wymagań na najwyższym poziomie szczególnie w przypadku zastosowań, takich jak automatyczne włączanie i wyłączanie na poprzeczniakach lub w klinach pola, rozsiew za pomocą kart aplikacyjnych lub ciągłej adaptacji (ArgusTwin i WindControl).
Szczotki - Czyste przekazywanie
Bezpośrednio przy otworach wylotowych zamontowane są szczotki, których szczecina sięga górnej krawędzi łopatek, dzięki czemu nawóz jest bezpiecznie prowadzony na tarczę.
Niewrażliwy obraz rozsiewu przy wielostopniowym wyrzucie
Dzięki specjalnemu kształtowi i kątowi nachylenia łopatek rozsiewających, układ rozsiewu TS tworzy zróżnicowany kształt obrazu rozsiewu. Krótsze i dłuższe łopatki rozsiewające nie działają przeciwstawnie lecz tworzą optymalny tor lotu nawozu.
Otwór dozowania bez efektu ilościowego
Jeśli aplikowana ma być stała dawka rozsiewu, konieczne jest dostosowanie wielkości otworu dozowania do prędkości jazdy. Dzięki zasuwie zamykającej zadanie to wykonywane jest bardzo szybko i precyzyjnie. Nerkowata konstrukcja otworu dozowania sprawia, że obraz rozsiewu pozostaje niezmieniony i precyzyjny nawet przy różnych prędkościach roboczych, dzięki czemu nie ma konieczności regulacji położenia systemu dozowania.
Etap 1: Lekko otwarty otwór roboczy
Etap 2: Otwór roboczy w połowie otwarty
Etap 3: Szeroko otwarty otwór roboczy
Tarcze rozsiewające TS: Układ rozsiewu wykonany ze stali nierdzewnej – dla długiej żywotności
W rozsiewaczach TS cały układ rozsiewu wykonany jest ze stali nierdzewnej, co zapewnia długą żywotność.
Oferowane zestawy łopatek można szybko i w prosty sposób wymieniać na tarczy za pomocą systemu wymiany. Jest to idealne i perfekcyjne rozwiązanie np. dla firm usługowych.
Łopatki rozsiewające z utwardzaną powierzchnią
Łopatki rozsiewające pokryte są utwardzaną, odporną na ścieranie warstwą. Jest ona zbudowana z hartowanego metalu o specjalnej strukturze. Obróbka w procesie natryskiwania płomieniowego z dużą prędkością tworzy ultra twardą warstwę, chroniącą łopatki rozsiewające przed ścieraniem mechanicznym. W ten sposób osiągnięto 3-krotnie dłuższą żywotność tych elementów.
Zestawy łopatek rozsiewających
TS 1 = 15 m – max. 24 m
TS 2 = 21 m – max. 36 m
TS 3 = 24 m – max. 54 m
Zoptymalizowany obraz rozsiewu
Rozsiew normalny Poprzez regulację systemu dozowania zmienia się punkt podawania nawozu na tarczy rozsiewającej i w ten sposób regulowany jest zasięg wyrzutu i rozdział poprzeczny. Szerokość roboczą można dodatkowo indywidualnie regulować poprzez zmianę prędkości obrotowej.
Trójwymiarowy obraz rozsiewu Układ rozsiewu został zaprojektowany z wykorzystaniem trójwymiarowych obrazów rozsiewu w celu zapewnienia idealnego rozkładu poprzecznego dla efektywnych szerokości roboczych do 54 m. Duże strefy nakładania się zapewniają perfekcyjny obraz rozsiewu i są znacznie bardziej stabilne w stosunku do wszystkich czynników zewnętrznych, takich jak wiatr boczny, nachylenie zbocza, wilgotność powietrza i zmieniająca się jakość nawozu.
AutoTS – komfortowy i precyzyjny rozdział poprzeczny do granicy pola
Dzięki zintegrowanemu z tarczami układowi rozsiewu granicznego AutoTS można wygodnie, niezależnie od strony aktywować z kabiny za pomocą terminala różne rodzaje rozsiewu granicznego – krawędziowy, graniczny i rozsiew przy rowach.
Genialna zasada działania AutoTS
Silnik przestawia łopatkę prowadzącą o ok. 10°, dzięki czemu nawóz jest prowadzony przez krótszą łopatkę rozsiewu granicznego podczas rozsiewu granicznego i rozsiewu przy rowach. Dzięki zredukowaniu prędkości obrotowej i wykorzystaniu krótszej łopatki nawóz jest wyrzucany znacznie bliżej bez obciążeń mechanicznych.
Rozsiew graniczny z ClickTS
Obok obsługiwanego zdalnie z kabiny, obustronnego systemu AutoTS dostępna jest także opcja jednostronnego AutoTS i ręczne przestawianie ClickTS. Możliwe jest również zastosowanie systemu ClickTS po obu stronach.
Zwiększenie plonu przy granicy pola z AutoTS
Za pomocą mechanizmu rozsiewającego AutoTS możliwa jest automatyczna redukcja dawki nawozu przy rozsiewie granicznym.
System rozsiewu granicznego AutoTS pozwala użytkownikowi w sposób wyjątkowo niezawodny uzyskiwać stromo opadający obraz rozsiewu granicznego, a tym samym tworzyć optymalne warunki wzrostu roślin aż po same granice pola. W porównaniu do dotychczasowych rozwiązań rozsiewu granicznego możliwe jest osiąganie wyraźnie wyższych plonów.
Zmiana dawki może odbywać się w dowolnie wybranych krokach procentowych. Ze względu na to, że obie tarcze rozsiewające mogą być obsługiwane wzajemnie niezależnie, można dokonywać zmian dawki po jednej lub po obu stronach.
1) System rozsiewu granicznego AutoTS (zielona linia) Krótsza łopatka powoduje ograniczenie zasięgu wyrzutu nawozu.
Konwencjonalne systemy rozsiewu granicznego (czerwona linia) Mechaniczne przekierowanie nawozu powoduje jego pękanie i wcześniejsze opadanie obok ścieżki technologicznej.
2) System rozsiewu granicznego AutoTS (zielona linia) Nawóz jest chroniony i optymalnie rozprowadzany aż do granicy pola.
Konwencjonalne systemy rozsiewu granicznego (czerwona linia) W obszarze przygranicznym brakuje pokruszonego nawozu, przez co dochodzi do niedonawożenia.
3) System rozsiewu granicznego AutoTS (zielona linia) Ze względu na niższą prędkość wyrzutu nawozu jedynie nieliczne ziarna lądują poza granicą pola.
Konwencjonalne systemy rozsiewu granicznego (czerwona linia) Nie wszystkie ziarna nawozu są mechanicznie przekierowywane, w związku z czym rozsiew wykracza daleko poza granice pola.
SafetySet – zintegrowany w standardzie
Standardowe wyposażenie SafetySet zapewnia większe bezpieczeństwo. Obwodowy pałąk ochronny spełnia przepisy o zapobieganiu wypadkom. Duże tablice ostrzegawcze z tyłu i oświetlenie zapewniają lepszą widoczność w ruchu drogowym.
Urządzenie do kalibracji
Do wygodnej kontroli dawki rozsiewu bez konieczności demontowania tarczy rozsiewającej służy boczne urządzenie do kalibracji z lewej lub prawej strony.
Drabinka bezpiecznego wejścia
Aby zbiornik był optymalnie dostępny także z zewnątrz, to oprócz drabinek do szerokich nadstawek można zamontować również drabinkę do wąskich nadstawek, która może być umieszczona z lewej i/lub prawej strony.
ISOBUS – obsługa maszyny w epoce cyfrowej
Jeden język, wiele zalet!
W każdej maszynie w standardzie ISOBUS, AMAZONE oferuje najnowocześniejszą technikę cyfrowej przyszłości z niemal nieograniczonymi możliwościami. Stopień wykorzystywania potencjałów zależy wyłącznie od użytkownika. Bez względu na to, czy do tego celu używa się terminalu obsługowego AMAZONE, czy bezpośrednio dostępnego terminalu ISOBUS ciągnika. ISOBUS jest światowym standardem komunikacji pomiędzy terminalem obsługowym, ciągnikami i osprzętem z jednej strony, a rolniczym oprogramowaniem biurowym z drugiej.
Obsługa za pomocą najrozmaitszych terminali ISOBUS
Oznacza to, że wszystkimi urządzeniami w standardzie ISOBUS można sterować za pomocą jednego terminala. Wystarczy połączyć maszynę z odpowiednim terminalem ISOBUS, a na monitorze kabiny ciągnika pojawi się znany interfejs użytkownika.
Zalety ISOBUS:
• Światowa standaryzacja zapewnia jednolite interfejsy i formaty danych, dzięki czemu zapewniona jest również kompatybilność z producentami zewnętrznymi
• Plug and Play między maszyną, ciągnikiem i innymi urządzeniami ISOBUS.
AMAZONE – więcej niż tylko ISOBUS: Lepsza kontrola, większa wydajność! Precision Farming 4.0
Nasze kompetencje w dziedzinie elektroniki: Aby zwiększyć komfort obsługi, maszyny i terminale obsługowe AMAZONE oferują szereg funkcji wykraczających poza standard ISOBUS.
Zalety More Than ISOBUS:
• Najwyższa kompatybilność i niezawodność działania urządzeń ISOBUS
• Brak dodatkowych modułów po stronie maszyny. Wszystkie maszyny ISOBUS marki AMAZONE są standardowo wyposażone w niezbędne funkcje ISOBUS.
• Wyświetlacz MiniView ze wszystkimi terminalami AMAZONE i innymi terminalami ISOBUS. Spójrzmy na przykład na dane maszyny w widoku GPS.
• Możliwość połączenia terminala ciągnika lub rozwiązania opartego na 2 terminalach, w którym można oddzielić funkcje ciągnika i urządzenia zawieszanego.
• Wyjątkowa koncepcja obsługi. Dowolnie konfigurowane wyświetlacze i indywidualne interfejsy użytkownika w terminalu obsługowym
• Możliwość do 3 profili użytkowników. Dla każdego kierowcy lub zastosowania należy utworzyć własny profil użytkownika!
• Dowolnie konfigurowane przebiegi maszyn, jak np. składanie belek polowych opryskiwacza polowego AMAZONE
• Inteligentna ocena funkcji ECU ciągnika. Automatyczne sekwencje ruchów w zależności od ciągnika ISOBUS, takie jak na przykład automatyczne włączanie oświetlenia roboczego lub blokowanie osi kierującej podczas cofania.
• Zintegrowany rejestrator danych TaskControl. Zasadniczo możliwe jest każde rozwiązanie telemetryczne ISOBUS (np. rozwiązanie telemetryczne TONI firmy CLAAS).
• Dowolnie konfigurowane sekcje szerokości
Prostota i wygoda
Szczególnie w użytkowaniu, czy to z terminalem obsługowym AMAZONE, czy też z terminalem ciągnika, można poczuć, jak bardzo praktyczne jest każde tworzone oprogramowanie maszyny. Na przykład proste i wyraźne oddzielenie menu pola od menu ustawień zapewnia bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Czytelne symbole obsługi zapewniają jej przejrzystość i bezpieczeństwo.
Spreader Application Center: Wzorowo – od ponad 25 lat
Dzięki Spreader Application Center firma AMAZONE jeszcze bardziej wzbogaca swoją obsługę klienta. Oprócz już istniejących obszarów laboratorium nawozowego i hali testów nawozowych, Spreader Application Center obejmuje teraz również filary „Test i trening”, „Zarządzanie danymi” oraz związany z tym „Transfer wiedzy”.
Ostatnim dwóm filarom towarzyszy restrukturyzacja, która ma na celu wejście w postępującą globalizację i cyfryzację rolnictwa. Celem Spreader Application Center jest zaoferowanie klientowi jeszcze lepszej obsługi we wszystkich aspektach technologii nawożenia.
Serwis nawozowy – Nawóz posiada wartość złota, jeśli jest dobrze rozsiany
Serwis nawozowy AMAZONE ściśle współpracuje z renomowanymi producentami nawozów na całym świecie, aby jak najszybciej dostarczyć Państwu najlepsze wartości nastawcze. AMAZONE to światowa nazwa precyzyjnych tabel rozsiewu.
Serwis nawozowy pracuje bez żadnych granic. Nie tylko geograficznych. Jest obojętne, czy rozsiewacz ma 1 czy 50 lat, zawsze stawiamy do dyspozycji kompetencję i niezawodność na stronie.
Dane techniczne
Przelicznik wydajności
Instrukcja obsługi
Zapytaj o szczegóły przedstawiciela
Pozostałe modele z kategorii technika nawożenia AMAZONE